Podbitka Drewniana

Podbitka drewniana jest drewnianym wykończeniem pomiędzy krawędzią dachu a ścianą budynku. Składa się z pojedynczych desek zazwyczaj z litego drewna, składanych na zakładkę pióro-wpust. Po ułożeniu podbitki drewnianej daje ona jednolitą powierzchnię, która pełni funkcję zarówno izolacyjną jak i dekoracyjną.


Wyróżniamy następujące rodzaje podbitek:

- podbitka z litego drewna;
- podbitka z mdf (wyrób drewnopochodny);
- podbitka z osb (wyrób drewnopochodny);
- podbitka z blachy;
- podbitka z PCV;

Najlepszymi gatunkami drewna służącymi do wyprodukowania podbitki drewnianej jest:

- podbitka świerk skandynawski - inne nazwy: Świerk Syberyjski, Świerk Północny jest drewnem należącym do gatunków iglastych z rodziny sosnowatych. Występuje głównie na dużych obszarach Skandynawii, Finlandii, oraz w Rosji. Drewno świerka jest barwy białej, czasem ze słabo żółtym odcieniem, z lekka błyszczące, bez wyraźnego zróżnicowania pod względem zabarwienia na biel i twardziel. W odróżnieniu od świerka nizinnego (rosnącego w umiarkowanym klimacie), słoje roczne świerka skandynawskiego są dobrze widoczne na wszystkich przekrojach. Drewno późne różni się nieco od drewna wczesnego ciemniejszym zabarwieniem. Promienie drzewne są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem. Kanały żywiczne występują rzadko. Drewno jest lekkie, miękkie. Po zabezpieczeniu chemicznym idealnie nadaje się do wykorzystania na podbitki drewniane oraz elewacje drewniane.

Przeznaczenie świerku skandynawskiego: podbitka drewniana, boazeria drewniana, elewacje drewniane, tarasy drewniane.

 

- podbitka modrzew syberyjski - inne nazwy: Modrzew Północny jest gatunkiem drzewa należącym do gatunków iglastych z rodziny sosnowatych. Występuje w wyższych terenach górskich na poziomie 500-3500 m n.p.m, głównie na Syberii, Mongolii i w Chinach. Drewno modrzewia syberyjskiego jest barwy od złocisto-miodowej az po brunatno-brązową, posiada wyraźne zróżnicowanie pod względem zabarwienia na biel i twardziel. Biel wąski, biały z brunatnawym odcieniem; twardziel czerwonawobrunatna. Słoje roczne dobrze widoczne na wszystkich przekrojach. Drewno wczesne jasnobrązowe, wyraźnie odgranicza się od drewna późnego, mającego ciemniejsze zabarwienie. Promienie drzewne niewidoczne gołym okiem. Przewody żywiczne występują rzadko. Są małe i trudne do zauważenia. Drewno odznacza się wysokimi właściwościami mechanicznymi; jest trwałe, ciężkie i trudne do obróbki mechanicznej. Po zabezpieczeniu chemicznym idealnie nadaje się do wykorzystania na podbitki drewniane oraz elewacje drewniane.

Przeznaczenie modrzewia syberyjskiego: podbitka drewniana, boazeria drewniana, elewacje drewniane, tarasy drewniane.

 

Podbitka drewniana wymaga konserwacji chemicznej tj. malowania/impregnacji/olejowania. W przypadku świerka skandynawskiego malowanie jest niezbędnym. Proces malowania może odbywać się na różne sposoby, jednak najlepszymi tj. dającym najładniejszy efekt jest malowanie natryskowe. Nasza firma świadczy usługi malowania podbitki drewnianej.

W przypadku zainteresowania produktami lub usługi naszej firmy, istnieje możliwość zamówienia wizyty naszego przedstawiciela na miejscu budowy lub wysłania próbek naszych produktów firmą kurierską za pobraniem. Zapraszamy do skorzystania z zakładki: KONTAKT.

Wskazówki
Zapraszamy do zapoznania z naszym poradnikiem: jak zamontować elewację drewnianą.

W celu zasięgnięcia porady specjalisty lub umówienia wizyty przedstawiciela prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:
+48.883-119-868

Soft Line

Trapez

Faza

Ciemny Brąz

Dąb

Sosna